خنده و خواص بینظیر آن

خنده و خواص بینظیر آن

خنده باعث ارتباط با دیگران می شود و فقط یک لبخند مهربان کافی است که این حس را به دیگران منتقل کنیم.

خنده و خواص بینظیر آن

اگر در زندگی بیشتر بخندید، به اطرافیان تان کمک می کنید تا آنها نیز بیشتر بخندند و این حس را بهتر درک کنند. با بهبودی روحیه اطرافیان، استرس های ما نیز کاهش می یابد و روابط اجتماعی مان با یکدیگر بهتر می شود.

از طریق خنده، شما می توانید احساسات واقعی خود را بیان کنید و پس از آزاد شدن احساسات خود از طریق خنده، احساس آرامش و خوبی پیدا می کنید. زندگی پر از چالش ها و مشکلات است شما می توانید توانایی خنده و بازی با مشکلات را داشته باشید.

خنده تمرکز را از خشم، گناه، استرس و عواطف منفی بر می دارد اینکار شما را خوشحال می کند و در چارچوب مثبت ذهنی قرار می دهد.

خنده حتی یک ریال هم هزینه ندارد و بسیار مسری می باشد پس شما بدون صرف هیچ هزینه ای به سلامت جسم و روح خود کمک می کنید پس بی دلیل بخندید.

عادت کرده‌ایم خنده را به تعویق بیندازیم. دست خودمان نیست، هزار و یک پیش‌شرط برای آن در نظر می‌گیریم. در جمع نباشد، سوژه‌اش این نباشد، سوژه‌اش آن نباشد، خودمان را دست نیندازیم و… در حالی که بیشتر آدم‌های موفق می‌توانند خود را دست بیندازند و از این شرایط لذت ببرند. از اینکه خودشان را در موقعیتی متفاوت می‌بینند و می‌توانند به خودشان بخندند، سودجویی می‌کنند و خنده‌شان به هیچ‌کس و هیچ‌چیز برنمی‌خورد. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم بخندید، خودتان را دست بیندازید، اشتباهاتتان را از نزدیک ببینید و به امید آن روز نباشید که تمام پیش‌شرط‌هایتان برطرف شود.

خنده چگونه باعث شفای بیماریها می شود؟!!

وقتی پزشکان به نورمن کازینز گفتند که به بیماری ” آنکیلو اسپوندیلیتیس ” مبتلاست اضافه کردند که هیچ کمکی نمی توانند به او بکنند و باید آماده باشد که بعد از دوره ای درد جانکاه از دنیا برود.

کازینز اتاقی در یک هتل گرفت و هر فیلم خنده داری را که می توانست پیدا کند کرایه کرد.

او بارها و بارها نشست و این فیلم ها را تماشا کرد و از ته دل خندید. پس از شش ماه خنده درمانی ای که خودش برای خودش تجویز کرد پزشکان در نهایت تعجب دریافتند که بیماری او کاملا درمان شده و هیچ اثری از آن نیست…!

این نتیجه حیرت انگیز باعث شد تا کازینز کتابی به نام “آناتومی یک بیماری ” بنویسد و منتشر کند. سپس او پژوهش گسترده ای پیرامون کارکرد آندورفین ها آغاز کرد.

آندورفین ها مواد شیمیایی ای هستند که با خندیدن در مغز انسان آزاد می شوند. ترکیب شیمیایی آندورفین طبیعی با مورفین و هروئین مشابهت دارند و ضمن این که اثر آرام بخشی روی بدن می گذارند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.از بین بردن خط خنده

این است راز سلامت و قدرت بالای سیستم ‌ایمنی در آدم های شاد که به ندرت بیمار می شوند و خیلی جوان به نظر میرسند در حالی که کسانی که مدام گله و شکایت می کنند در بسیاری از روزهای عمر خود بیمار هستند…!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.